גירושין

בחירת עורך דין שייצג אותך בהליך גירושים היא עניין מהותי וחשוב. הליך הגירושין הוא אחד ההליכים הכי חשובים שמנהל אדם בחייו. יש לו השפעה על המשך חייו ועל היבטים כלכליים וריגשיים מהותיים ביותר. בנוסף, הליך הגירושין מערב גם הבט רגשי אינטימי וכמובן היבטים משפטיים מורכבים.

מי שילווה אותך בתהליך, שיכול להמשך חודשים ולעיתים שנים, הוא עוה"ד שאת שרותיו תשכור. משכך, מדובר במערכת יחסים קרובה ורגישה וחשוב למצוא ולשכור את שירותי האדם המתאים לך ולמקרה שלך.

תיק גירושין יכול שיסתיים בהסכם גירושין ויכול, אם יש הכרח בכך, שיתנהל בהליכים משפטיים באחת מהערכאות המשפטיות (בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה) – כל תיק בהתאם לכרוך בו.

ולכן, הדבר החשוב ביותר הינו תכנון תיק הגירושין ע"י בניית אסטרטגיה, תוך הערכת הסיכונים והסיכויים בו – וזאת לא ניתן לעשות בעצמכם. אתם מעורבים בנושא בצורה רגשית, שעלולה לפגום בשיקול דעתכם. אסטרטגיית גירושים נכונה תאפשר לכם להתמודד עם התהליך בצורה רגועה יותר, ולכן חשוב לתכננה בעזרת איש מקצוע.

לא מומלץ לוותר כליל על עורך דין ולסמוך על עצמכם שתדעו להסתדר, כי אם הצד השני בחר עורך דין, צריך מקצוען שיעמוד מולו.

מישהו שלא מעורב רגשית ויוכל לבחון בבהירות איך להוביל אתכם לחוף מבטחים. על ידי שמירה על האינטרסים שלכם, במקצועיות, רגישות תוך מתן מענה לכלל הבעיות הצפות לעיתים מעכשיו לעכשיו.

בכל המקרים, ההכנה הראשונית, על ידי איסוף המידע והכנת הקרקע עוד כשהתהליך בתחילתו ובחירת אסטרטגיה מוקדמת על ידי עורך דין לגירושין – היא זו שתכריע בשאלה האם דרככם לניצחון או לתבוסה, והאם ההליך יהיה מהיר או מתמשך.

לא כל גישה ועצה מתאימה לכל אחד – לפני שתבחנו את הפן המקצועי והכלכלי, רצוי לבחור באיש מקצוע אליו תוכלו להתחבר – לבחור בעורך דין שמתאים לגישה הכללית שלכם – שמתאים לאישיות שלכם ושאתם מתחברים לאג'נדה שלו. הוא צריך להיות מסוגל לייעץ לכם מה טוב עבורכם ועבור ילדיכם.

חשוב לזכור כי מדובר באדם שהוא נציגכם בבית המשפט ואשר, בו זמנית, ילווה אתכם לאורך כל ההליך המשפטי. על כן, חשוב שעורך הדין יהיה ייצוגי, כריזמטי ובעל כושר ביטוי גבוה מחד, וסבלני ורגיש לצרכי הלקוח מאידך, אשר שרוי במשבר הקשה בחייו.

 

המלצה חמה – לבחור עורך דין כבר כאשר אתם בתחילת התהליך, ולא להמתין עד לרגע האחרון.